slider

 

Život komunity se odehrává ve velké blízkosti s hosty. Tím se nabízí hostům různé formy účasti na naší spiritualitě a nám nová přátelství a zpětná vazba. Někteří přicházejí pravidelně na společné slavení liturgie. Jiní přicházejí strávit v ústraní a tichu několik dnů. Oblíbený je náš dům u menších skupin (kapacita našeho domu pro hosty je 10 pokojů) s vlastním programem, ať už se jedná o exercicie, skupinové supervize, pracovní setkání nebo třeba soutředění pěveckého sboru.

V naší mateřské komunitě v Mnichově má jednou za měsíc své místo společné zamýšlení se nad textem Řehole, kde sestry spolu s hosty objevují nové dimenze benediktinské spirituality a způsoby její realizace jak v klášteře tak ve světě. Sestry pořádají také víkendová setkání se zaměřením duchovním (teologická a duchovní formace) nebo uměleckým: hudebním (gregoriánský chorál), malířským apod.
Každoročně také zvou hosty k společnému slavení Velikonoc. Od středy Svatého týdne až do Neděle Zmrtvýchvstání Páně společně prochází a vždy nově prožívájí tajemství Kristova umučení a vzkříšení.


V Praze pořádáme "Setkání s benediktinskou spiritualitou" - sobotní setkání pro ženy, které se chtějí inspirovat naším způsobem života. Je naší zkušeností, že Benediktova Řehole je zajímavá i pro ty, kdo nechtějí vstoupit do kláštera, ale chtějí získat nové impulsy pro svůj duchovní život. Proto zveme všechny bez omezení věku nebo životního stavu. Do jiné roviny pohostinnosti patří kulturní setkání (koncerty, výstavy) a  přednášky na různá témata - duchovního a společenského života, literatury, umění, historie, politiky, cestování, ekumeny apod., které pořádáme spolu s naším farním společenstvím (viz Program).


Specifické úkoly pro nás znamená fakt, že se náš klášter nachází v barokním poutním areálu na místě bělohorské bitvy. K výročí bitvy zde pořádáme ekumenické bohoslužby a snažíme se toto historicky i umělecky významné místo otevírat příchozím, nakolik je to pro nás možné. Zároveň zachovat prostor ticha a modlitby.

Prohlídku s průvodcem (tedy jednou z nás sester) je třeba domluvit předem, nejlépe na naší e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jsme otevřené uměleckým nekomerčním projektům, které se hodí do prostoru barokního poutního místa.