slider

 

Barokní areál stojí na nejvyšším místě Prahy, a proto odjakživa trpěl povětrnostními vlivy, ale také - kvůli své strategické poloze a historickému významu - zneužitím střídajících se vládnoucích mocí. V roce 1990 se vrátil do správy benediktinů v žalostném stavu, který se během následujících let nepodařilo – s výjimkou interiérů kostela – zlepšit. Proto se v roce 2011 místní farní společenství ve spolupráci se sestrami benediktinkami a s podporou benediktinů z blízkého Břevnovského kláštera  rozhodlo udělat vše pro jeho záchranu.
Cílem celé akce je obnova a úprava areálu tak, aby se mohl znovu naplno otevřít lidem.

V roce 2012 byla dokončena studie „Projektu rehabilitace poutního místa P. Marie Vítězné na Bílé Hoře“. Do současné doby (únor 2015) se podařilo s pomocí mnoha lidí dobré vůle shromáždit přes 6 milionu CZK. V létě se chystáme provést nejnutnější stavební práce v nádvoří - odvlhčení zdí a výměnu betonů za vhodnější dlažbu, ale např. na elektroinstalaci nebo odstranění statických poruch a záchranu unikátních fresek už finanční prostředky nestačí. Proto stále ještě hledáme sponzory a dárce, abychom mohli projekt uskutečnit v plném rozsahu.

Pokud byste i Vy chtěli a mohli podpořit projekt obnovy poutního místa, můžete zaslat finanční částku na níže uvedený účet (potvrzení o přijetí daru zašleme na vyžádání).

Všem těm, kdo už projekt jakýmkoli způsobem podpořili, srdečně děkujeme!

Číslo účtu: 5151515151/2700 (UniCredit Bank)

Kontaktní osoba: sr. Petra Pavlíčková
Opatství Venio OSB,
Karlovarská 3/6,
163 00 Praha 17
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.mobil: 732 211 078

Zodpovědný za projekt:
Dipl. Ing. Arch. Michal Ibl
Atelier AV 19
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ulice